Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Każdorazowe sprawdzenie zdatności maszyny budowlanej. Co należy sprawdzić?

  • Posted on: 27 April 2022
  • By: addmean
Bycie zawodowym operatorem maszyny budowlanej, to nie tylko spełnianie swoich zadań, które zleca szef, co więcej nie jest to robota w pojedynkę. Ty oraz twa maszyna jesteście duetem. Każdy operator wie, jak z upływem czasu maszyna zdaje się być współpracownikiem, na tyle bliskim, że nie moglibyśmy operować inną maszyną.


ulotki i wizytówki
Author: Paul Stainthorp
Source: http://www.flickr.com


Dlatego trzeba każdego dnia o nią dbać.


przesyłka
Source: pixabay.com


Duża odpowiedzialność spoczywa na barkach operatorów, którzy pracują w środowiskach gdzie jest mnóstwo pyłów lub maszyna pracuje w gorącym i wilgotnym powietrzu w temacie molykotu.Podzespoły szybciej się zużywają w wyżej wymienionych warunkach, dlatego każdodniowe sprawdzenie stanu i sprawności maszyny jest wręcz koniecznością. Do wszystkich maszyn dołączona jest tak zwana „DTR-ka”, czyli dokumentacja techniczno-ruchowa, która jest niezbędnikiem każdego operatora. Codzienne sprawdzenie sprawności i stanu maszyny powinniśmy zacząć od stwierdzenia poziomu płynów, zarówno w układzie jezdnym jak również roboczym. Następnym krokiem jest, jeśli maszyna działa w środowisku silnie zapylonym, zobaczenie stanu filtra powietrza. Kiedy spełnimy wspomniane czynności zostaje jeszcze jedno przed zapaleniem silnika, mianowicie czy wszelkie części pracujące są należycie nasmarowane. W DTR-ce zapewne odnajdziesz instrukcję, jakie elementy wymagają smarowania oraz miejsca w których znajdują się są zawory. Najlepszym smarem dla części pracujących w wysokich temperaturach i przy dużym zapyleniu są suche smary syntetyczne Molykote. Te smary, wytwarzane przez Down Coming sprawdzają się właśnie tam, gdzie panują, oprócz ekstremalnych temperatur, wielkie obciążenia, drgania oraz wibracje oraz gdy wymagane jest smarowanie długookresowe https://www.esoil.pl/k,5,klubery był „suchy” smar mogą być, bez jakichkolwiek problemów płukane pod wodą, ponieważ są one odporne na działanie wody, jak również silne strumienie ciśnieniowe.
Po sprawdzeniu przydatności maszyny do roboty nie pozostaje nic innego, jak zaplić silnik i jeszcze zanim wyjdziecie aby zrealizować zadania, trzeba jeszcze przy działającym silniku, sprawdzić czy nigdzie nie ma wycieków.