Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Znaczna grupa osób, która prowadzi własne firmy, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest porządek w papierach oraz organizacja archiwów

  • Posted on: 29 November 2021
  • By: addmean
XXI wiek jest takim okresem, kiedy wszystko odbywa się już przy pomocy komputerów. Nie tylko istnienie naszej spółki jest totalnie skomputeryzowane, ale także nasze życie osobiste wydaje się być wirtualne.


Każdy, kto posiada działalność gospodarczą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile kilogramów papierów produkuje nasza firma każdego dnia.
długopisy
Author: black+blum
Source: http://fabrykaform.pl


Z jednej strony posiadamy komputery, ale tutaj z drugiej wszystko powinno być przechowywane w wersji papierowej w segregatorach na wypadek nagłej kontroli.

Jeżeli ciekawi Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący news co wziąć na spacer z psem.

Nie ma to jakiegokolwiek sensu, jeśli popatrzeć na to z ludzkiego punktu widzenia, ale czasami tak już w życiu bywa. Powinniśmy mieć różne faktury albo umowy i trzeba je przechowywać stosunkowo długo. A co z dokumentami, które już się przedawniły? Czy mamy prawo je wyrzucić? Hipotetycznie tak, ale pamiętajmy, że nie wydaje się to być zbyt mądre ani bezpieczne, gdyż na tych dokumentach znajdują się różne istotne informacje (adres, nazwa, NIP itp.), które nie mogą dostać się w obce ręce. Niestety, taka sytuacja mogłaby się na przykład zakończyć zaciągnięciem pożyczki na naszą firmę. Takie rzeczy wydają się totalnie nierealne, prawie jak z filmu, ale niestety przytrafiają się niekiedy w życiu. Dlatego najlepszą decyzją będą niszczarki biurowe. Powinny one znajdować się we wszystkich pomieszczeniach, ale najważniejszym miejscem będzie oczywiście to, w którym przebywają kadrowe i księgowe.
To u nich w obrocie znajdują najważniejsze dokumenty, które trzeba zniszczyć, a nie wyrzucać. Kwestie bezpieczeństwa powinny być najważniejsze.