Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób być artystą malarzem?

  • Posted on: 30 November 2021
  • By: addmean
Ktokolwiek, kto pragnąłby malować, natomiast nie wie nic o technikach artystycznych, czasem zwyczajnie wstydzi się zapytać w sklepie dla fachowców. Od czego zacząć? Jakich użyć materiałów?
W sklepie oferującym artykuły plastyczne znajdziemy z pewnością akwarele. To popularna technika która polega na nakładaniu z reguły na absorbujący, chropowaty, jasny papier przejrzystej bądź półprzezroczystej warstewki (tzw. laserunek) farbki rozpuszczonej w wodzie. W palecie nie ma koloru białego. Blaski pozyskuje się poprzez pozostawienie niezamalowanego obszaru papieru, natomiast odcienie możemy rozjaśniać za pomocą wody. Akwarele pozwalają na tworzenie delikatnych, świetlistych obrazów, bez wyraźnych konturów, z lekkim rozmyciem kształtów. Następną techniką jest malowanie farbami olejnymi. Jest ona uważana za najszlachetniejszą z technik . Polega na pokryciu należycie przygotowanego podobrazia (przeważnie płótna bądź deski) warstwą olejnej farby. Tłuste w swej konsystencji oleje nie mieszają się z wodą, są dość świetliste i długo wysychają, nawet kilka miesięcy.

Interesują Cię takiego rodzaju wątki? Masz ochotę na to, aby czytać następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej informacji. Kontynuację odnajdziesz w podanym linku.

Zatrzymują ślady pędzla lub szpachli.


artykuły plastyczne
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Akryl to dająca mnóstwo możliwości technika, która łączy cechy techniki akwarelowej i olejnej. Wodno-rozpuszczalne farby - (idź do serwisu) akrylowe, w czasie pracy możemy obmywać wodą, po wyschnięciu stają się wodoodporne. Akrylowe obrazy posiadają głębokie barwy jak też lekki poblask.
Zalety: możliwy retusz; możliwe zachowanie pociągnięć pędzla albo szpachli; doskonałe do impastów (nakładanie wypukłej warstwy farbki); tańsze od farbek olejnych, prędko wysychają; trwałe, sprężyste, odporne na starzenie, nie kruszeją; pędzle od razu po skończonej pracy nie wymagają mycia rozpuszczalnikami.