Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Konkurencja występuje w każdej branży. Jak duża konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest większa niż w dawnych czasach?

  • Posted on: 19 September 2020
  • By: addmean
W niektórych branżach jest cała seria projektów i niesamowicie ambitnych inicjatyw. Co z tego, gdy konkurencja jest tam tak ogromna, a projekty tak ciężkie i obarczone ryzykiem, iż można się zniechęcić. Z drugiej strony, skoro pomyślimy o branży, w której nie występuje konkurencja to będziemy dość długo główkowali, aby w ogóle taką odnaleźć. Rzeczywiście, chyba już wszędzie jest spora konkurencja i ciężko powiedzieć, że możemy w jakiejś branży wejść na rynek i rządzić niepodzielnie. No chyba, że mamy jakieś ekstra umiejętności, znamy faktycznie nieznany i egzotyczny obcy język. W przeciwnym razie powinniśmy się liczyć z potężną konkurencją.


Produktywność w pracy
Author: Scott Maxwell
Source: http://www.flickr.com
Ta sytuacja z równą mocą występuje w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Jeśli ktoś myśli, że otworzy firmę w sieci i będzie sobie spokojnie żył to może się bardzo zdziwić. Jeszcze może na początku ery internetowej było to możliwe. Aktualnie, niestety nawet freelancer z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć ze spora liczbą konkurentów. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści „wolnych strzelców”, którzy zgłaszają się do konkretnego zlecenia. A że konkurencja jest ogromna, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To niezwykle niszczy rynek i powoduje, że osoby naprawdę znające się na swoim fachu, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swój talent i doświadczenie, mają małe szansę, że zostaną wybrani do zlecenia. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za stawki, które proponują niektórzy zleceniodawcy.

Przedstawiana porada okazała się dla Ciebie praktyczna? W takim razie poznaj poza tym inne tego typu posty i przeczytaj więcej wskazówek (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/wzmocnienia/wzmocnienia-l-rtmrtm/).W realnym świecie, w którym sprawy załatwia się tradycyjnie, nie przez internet, odnajdziemy również wiele branż, gdzie konkurencja jest wielka, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy naglące. Tak jest przykładowo, gdy mówimy o usługach budowlanych. Owszem, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać konkretne firmy, gdyż to nie o to tu chodzi. Najistotniejsze jest jednakże to, iż firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niezbyt korzystnych warunków. Jeśli tak nie uczynią, inne firmy, jakie zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg (sprawdź też: platforma przetargowa) i zdobywają zlecenie. Były już takie przypadki w historii Polski, kiedy to do przetargu stawało wiele firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a skutkiem tego nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy istnieje na to jakaś rada? Raczej nie. Dopóki cena będzie najistotniejsza nic w tym temacie się nie zmieni. Więcej informacji w temacie firm z branży budowlanej - .