Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Interesujące informacje na temat budownictwa – historia piasku i jego zastosowanie na rynku.

  • Posted on: 9 July 2021
  • By: addmean
Piasek od zawsze był wykorzystywany jako materiał budowlany, czy to przy tworzeniu małych lepianek czy jako jeden z elementów spajających wielkie budynki. Obecnie jest stosowany głównie jako kruszywo lub, gdy jest wysokiej jakości jako składnik podczas wytwarzania szkła.


Już jako dzieci uczymy się, że piasek to wspaniały materiał budowlany. Podczas zabawy w piaskownicy mali ludzie wielokrotnie prześcigają się w budowaniu jak najokazalszych budowli (czasami zwykła piaskowa babka już nie starcza, by poskromić ogrom dziecięcej fantazji). Wiele z nich zauważa, że wilgotny piasek pozwala na większa trwałość budowli i zabawa nim jest znacznie ciekawsza. Na tą własność piasku zwrócili uwagę również nasi przodkowie, by za jakiś czas użyć tego kruszywa do betonu, a zatem po
betonowy budynek
Author: liebeslakritze
Source: http://www.flickr.com
połączeniu piasku, wody i cementu wyprodukowano beton, co w sporej mierze unowocześniło budownictwo. Co więcej, niektórzy wizjonerzy przełomu wieków przedstawiali pomysły konstruowania całych budynków, wraz z wnętrzami, z betonu. W miarę rozwijania się cywilizacji sprzedaż kruszywa znacząco wzrosła, obecnie firmy trudniące się obrotem tego rodzaju zasobami, a zwłaszcza kruszywa do betonu, plasują się wysoko na światowych giełdach - czytaj więcej (odnośnik) tutaj: . Niejeden przedsiębiorca dorobił się ogromnych pieniędzy na właściwym sprzedaży piasku. Patrząc na ten proceder z zewnątrz jest to naprawdę niezwykłe osiągnięcie, gdyż ogromne przestrzenie naszej planety usiane są piaskiem.

Człowiek potrafi je zatem sobie podporządkować i z sukcesem eksploatować, w skutek czego sprzedaż kruszywa rośnie, rozbudowują się też nasze miasta i wsie. Co więcej piasek cieszy się nie gasnącą popularnością w kręgu artystów, nie tylko twórców, ale i współczesnych performerów, czy w końcu zwyczajnych śmiertelników wypoczywających na plażach. Współcześnie, w okresie wakacyjnym organizowanych jest dużo konkursów, typu budowa i rzeźba w piasku, są to co prawda instalacje krótkotrwałe, niemniej jednak cieszą oko zwykłego widza. W niektórych państwach sztuka rzeźbienia na piasku może wiązać się także ze sporymi pieniędzmi, czy sporą rozpoznawalnością.


Ogromną sławę zdobyła parę lat temu uczestniczka pewnego z talent show, która malowała piaskiem na szkle, opisując w ten sposób dzieje swojego kraju. Jeśli rozpatrywać gospodarkę jako na część działalności człowieka wytwarzającej przychód, to można stwierdzić, że zarówno sprzedaż kruszywa jak i rzeźba powodują, że piasek nakręca rynek. Chcesz dowiedzieć się więcej o kruszywach? Wejdź tutaj.
Wielkie inwestycje budowlane (Heliodon - budowa domu kraków) nie powstaną współcześnie bez domieszki piasku, kto ma dostęp do tego cennego, acz wydawałoby się prozaicznego kruszca ma spory wpływ na stabilność rynków. Piasek często jest rozsądniejszą inwestycją niż paliwa kopalniane.