Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Najdogodniejszy sposób rozliczania pit online to ten przez internet. To bez wątpienia bardzo łatwe, sprawdź

  • Posted on: 7 May 2022
  • By: addmean
Mnóstwo z nas będzie odkładać na ostatnią chwilę z nadaniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. To niedobre rozwiązanie,tym bardziej kiedy w ostatnich dniach kwietnia musimy stanąć w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie przypomnieliśmy sobie o wysłaniu PIT-a przez internet. W międzyczasie rozliczyć pit można w prostszy sposób – za pomocą Internetu.

program do rozliczania PIT
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta komfortowa możliwość wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa w odniesieniu do programu dedykowanego rozliczeniom rocznych deklaracji. Wielu podatników na pewno pamięta ogromne kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania PITów. Dzięki możliwości wysyłania rozliczeń internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie jesteśmy zobligowani nawet wychodzić z domu, żeby dopełnić formalności z urzędem skarbowym - warto poczytać.

Pozytywów jest jednak znacznie więcej. Szczególnie jeżeli rozliczenia podatku nie polecamy do biura rachunkowego, a jedynie przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas praktycznie za rękę. Podpowiadają, jakie dane i w którym trzeba uzupełnić,a także weryfikują, czy wszystkie potrzebne pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione.

Zaciekawił Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź (https://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci/) szybko, w tym miejscu jest coś, co prawdopodobnie również jest wartościowe.

Minimalizuje to ryzyko wyprowadzenia z błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością dokonywania korekty zeznania i oczywiście stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.


Decydując się na przesyłanie deklaracji internetowo, na pewno unikniemy jednego z najczęstszych błędów: przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y za pomocą poczty zapominali się... podpisać! W sytuacji zadeklarowania słanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, aby weryfikować podatnika trzeba podać kwotę przychodu z deklaracji składanej rok wcześniej (za rok 2013), a po wysłaniu deklaracji odebrać e-mail z UPO - Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, że złożyliśmy deklarację podatkową w terminie. Jak widać to tak łatwy sposób, że nie warto wykonywać tej sprawy w inny sposób, tym bardziej tradycyjny sposób. Po prostu nie warto, szkoda czasu,jeżeli zachodzi taka korzystna możliwość.