Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jak ozdobić ściany w naszym domku?

  • Posted on: 22 September 2022
  • By: addmean
Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo sposobów, pięknie ozdobić, powiesić na nich takie przedmioty, które przydadzą charakteru całemu pomieszczeniu. Istnieje nieskończenie wiele opcji do wyboru. Możemy z nimi szaleć, albo ozdabiać je w delikatny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy jedynie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki chcemy osiągnąć.


W klasycznych pomieszczeniach ściany są często ozdabiane materiałami albo tapetami. Zazwyczaj powtarzające się desenie to motywy roślinne a także geometryczne. Tapety są najczęściej w pastelowych, neutralnych zabarwieniach. Dekoracje naścienne trzeba roztropnie stosować w niedużych wnętrzach. Jakie są najczęstsze desenie oraz odcienie tapet, materiałów?

naklejka na ścianie
Author: Mountain/ \Ash
Source: http://www.flickr.com
W klasycznych pomieszczeniach często stosuje się tapety i tkaniny w jasnych, pastelowych zabarwieniach oraz w drobne, nienarzucające się wzorki. Rzecz jasna nie zawsze tak jest, jednakże bez względu na rozmiar wzorka przeważają motywy roślinne – listowie oraz kwiaty, jedno-czy wielobarwne. Charakterystyczne dla wnętrz w stylu klasycznym są też tapety ozdabiane scenkami rodzajowymi i naturalnymi oraz fantastycznymi pejzażami. Jeżeli dobierzemy surowiec jednolity, tkanina może być ubogacona wyłącznie dzięki splotowi oraz fakturze. Gdy zaś zdecydujemy się na bardziej wyraźny wzór, może być to powtarzający się ornament roślinny, na przykład palmeta, innymi słowy deseń oparty na liściu palmy, czy geometryczny – pasy, powtarzające się romby albo inne drobne figury, dla przykładu małe plecionki.

Kolejną metodą dekoracji ścian są naklejki do kuchni z kuchennymi wzorkami - poznaj ofertę naklejek do kuchni. Sprawdzą się dobrze we wnętrzach klasycznych jak też w pokojach dziecięcych. Naklejki naśladujące wazony, zwierciadła, czasomierze czy sprzęty pasują do ścian w nowoczesnych wnętrzach. Podobnie jak naklejki prezentujące ludzkie postacie. W sklepach dostępne są nalepki ścienne proste, jak i nalepki z dużą ilością precyzyjnych detali.

Czy zaintrygował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to idź dalej projektant wnętrz jaworzno i przejrzyj tam następne frapujące wątki. Nie czekaj!

Wzory osiągalne są w wielu zabarwieniach, mogą również być ozdobione specjalnymi deseniami tak zwanymi patternami), np. kwiatkami, prążkami albo szkocką kratką.


Jeszcze innym sposobem na ozdobienie ściany są szablony do malowania - ciekawe szablony do malowania. Popularne wzory to: roślinki i zwierzęta (koty, muchy, drzewa, kwiaty, krzewy itp..