Warto wiedzieć o prawie

Czemu współczesne programy komputerowe mają możliwość wesprzeć funkcjonowanie firmy?

  • Posted on: 23 September 2021
  • By: addmean
Program do fakturowania
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, która zastanawia się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, powinna być świadoma tego, że prowadzenie firmy na pewno nie jest przysłowiową „bułką z masłem”. Na szczęście dzisiaj na rynku dostępnych jest sporo pomocnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest administrować przedsiębiorstwem. Uwagi godne są najczęściej zaawansowane programy komputerowe, które charakteryzują się ogromną popularnością.

Kwestie o jakich obowiązkiem jest wiedzieć, kiedy dochodzi do upadku zakładu pracy.

  • Posted on: 17 September 2021
  • By: addmean
Gotówka
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań, czas, w którym należy uznać upadłość przedsiębiorstwa nie jest czasem prostym do zaakceptowania dla żadnego przedsiębiorcy, o ile już jednak nie można temu zaradzić to chociażby należy robić wszystko, by ten stan rzeczy przejść łagodnie. W takiej sytuacji wszelkie skutki okażą się także nie tak uciążliwe.

Co to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co trzeba wiedzieć o przepisach prawa pracy?

  • Posted on: 16 September 2021
  • By: addmean
zgłoszenie do zus
Author: Joel Bombardier
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy jesteś pracownikiem lub pracodawcą warto zapoznać się z przepisami prawa pracy. Warto dowiedzieć się na jakich zasadach się pracuje, i jak obliczyć swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie wskazane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Kwota ta jest z kolei podstawą naliczania podatku dochodowego oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich odjęciu pozostaje nam do wykorzystania wynagrodzenie netto, czyli pieniądze, które to wpływają na konto pracownika.

Pages