instalacje

Jaką funkcję ma naczynie przeponowe wzbiorcze oraz jakim sposobem funkcjonuje?

  • Posted on: 20 May 2022
  • By: addmean
zbiornik
Author: Newtown grafitti
Source: http://www.flickr.com
Naczynia wzbiorcze pełnią niezmiernie istotną rolę w instalacjach grzewczych, albowiem zapobiegają zbytniemu wzrastaniu ciśnienia. Dzięki naczyniom przeponowym możliwa jest kompensacja rozszerzalności cieplnej wody. Dobra osłona przed zbytnim wzrostem bądź spadkiem ciśnienia jest bardzo ważna. Naczynia przeponowe kompensują objętość wody, wtenczas gdy dochodzi do zmiany temperatury.

Jakich słów prawdopodobnie nigdy nie używa kobieta, a jakich mężczyzna?

  • Posted on: 26 November 2021
  • By: addmean
licznik sprężarki powietrza
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach cały czas mówi się o równouprawnieniu. Panie podejmują się męskich zawodów, w pracy walczą o równe traktowanie z mężczyznami. Panowie powoli zaczynają zrywać z wizerunkiem macho, który nie może pójść na urlop wychowawczy, dlatego, że ma zarabiać na byt rodziny. Są jednakże swego rodzaju kody i słowa, które są charakterystyczne dla danej płci.

Interesujące informacje na temat budownictwa – historia piasku i jego zastosowanie na rynku.

  • Posted on: 9 July 2021
  • By: addmean
beton
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Piasek od zarania był stosowany jako materiał budowlany, czy to przy tworzeniu skromnych lepianek czy jako jeden z składników spajających potężne budynki. Dziś jest stosowany głównie jako kruszywo lub, gdy jest właściwej jakości jako składnik w produkcji szkła.

Kiedy chcesz się dowiedzieć nieco na temat nowoczesnych maszyn technicznych, wówczas bez wątpienia zainteresują Cię nasze artykuły

  • Posted on: 5 December 2020
  • By: addmean
Separatory
Author: RHEINZINK
W teraźniejszych czasach dobrze wykształcony człowiek zdecydowanie powinien mieć przynajmniej nieco wiedzy na temat otaczającego go świata. Jeżeli przykładowo jesteś humanistą, w ogóle nie zwalnia Cię to z konieczności posiadania co najmniej niewielkiej wiedzy na temat dziedzin ścisłych. Jeśli się z tym zgadzasz, wtedy powinieneś starać się wykorzystać każdą okazję do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej – niemalże każda sytuacja, która zdarza nam się w życiu, może z pewnością być przyczynkiem do zwiększenia swojej wiedzy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat nowoczesnych urządzeń technicznych, wtedy bez wątpienia zaciekawią Cię nasze artykuły

  • Posted on: 1 January 2015
  • By: addmean
Separatory
Author: RHEINZINK
Separator substancji ropopochodnych to interesujące urządzenie, które jest instalowane w sieciach kanalizacyjnych, albowiem pełni ono niezwykle ważną rolę. Jego zadaniem jest oddzielanie oraz magazynowanie cieczy, olejów oraz tłuszczów bogatego pochodzenia ze ścieków. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest szczątkowe oczyszczenie wód opadowych, jakie są narażone na zakażenie przeróżnymi szkodliwymi substancjami ropopochodnymi. Mimo, że nazwa tego urządzenia jest dość zawikłana i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż nigdy nie zetknąłeś się z tym urządzeniem, to jednak są one współcześnie powszechnie użytkowane, na przykład na drogach, autostradach, parkingach, a także w zakładach fabrycznych czy różnorodnych strefach miejskiej komunikacji. W sieciach kanalizacyjnych współcześnie używa się separatory tłuszczu i separatory substancji ropopochodnych, takie jak na przykład koalescencyjne czy też lamelowe. Separator substancji ropopochodnych to urządzenie, które aktualnie jest oferowane przez dużo specjalistycznych firm i fabrykantów, którzy znani są z tego, że oferują towary najwyższej jakości.