Księgowość

Wyegzekwowanie długu od dłużnika, na co trzeba zwrócić uwagę?

  • Posted on: 7 October 2021
  • By: addmean
firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Odbieranie kosztów od dłużników w częstych przypadkach wymaga włączenia się sądu. Przeważnie przesłanką do uzyskania należności od dłużnika jest tytuł egzekucyjny. Jest to formalne orzeczenie jasno określające funkcjonowanie oraz typ długu lub zamiennika (ekwiwalent), jaki dłużnik powinien przekazać wierzycielowi.

Księgowość zewnętrzna – niezbędna, czy nie?

  • Posted on: 4 September 2021
  • By: addmean
księgowość
Wiele osób rozmyśla o własnej firmie, ale konieczność regulowania podatków, składek, kontaktu z różnymi instytucjami jest na tyle straszna, że to marzenie nierzadko nie zostaje spełnione. Dzisiaj wystarczy jednak podjąć współpracę z księgowym, aby za niedużą opłatę mieć głowę wolną od zagadnień finansowych.

Usługi księgowe w Krakowie

  • Posted on: 4 September 2021
  • By: addmean
księgowość
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach duże ilości problemów ze sprawami rachunkowymi przy zakładaniu własnej firmy są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści. Najpewniej w razie rozmaitych problematycznych kwestii nie zwlekać zbyt długo i zaczerpnąć garści istotnych uwag w określonych kwestiach. Do tego rodzaju spraw należą bez wątpienia liczne trudności z płatnością, przeliczaniem stóp procentowych, czy stawkami walut. Z takimi niewielkimi problemami można jednak bardzo prosto sobie poradzić. Profesjonalne biuro rachunkowe Kraków będzie przydatnym narzędziem, szczególnie dla księgowych które pozwoli zaoszczędzić czas i pozwoli uniknąć stresujących sytuacji.

Dość często stosowany okazuje się być elektroniczny obieg faktur

  • Posted on: 27 May 2021
  • By: addmean
e-faktura
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Określone procedury w zakładzie oddziałują na tempo pracy

Kiedy chcemy, aby nasza firma jak najlepiej funkcjonowała, to powinniśmy wykonać wszystko, żeby współpraca na linii wszystkich oddziałów działa się w sposób płynny i niczym nie zachwiany.

Na czym polega księgowość online - wady i zalety zarządzania przedsiębiorstwem za pomocą Internetu

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie małej firmy jest związane nie tylko z tworzeniem projektów, lecz także z ogromem pracy z wszelkimi dokumentami, księgowością i zarządzaniem płacami czy zasobami ludzkimi w wypadku małych i średnich działalności. Oczywiście jeżeli jesteśmy firmą składającą się z jednej osoby zależy nam, a by jak najwięcej zadań wykonać samodzielnie. Po pierwsze dlatego, że dzięki temu możemy rzeczywiście zmniejszyć koszty, dodatkowo usprawni to działalność firmy, gdyż nie będziemy zlecać usługi u firm zewnętrznych.

Pages