podatki

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 16 December 2020
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale także może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna zwłaszcza wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w materiały lub w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, że wydatki są znacznie mniejsze. Bycie płatnikiem VAT ułatwia też współpracę z innymi jednostkami instytucjonalnymi, które też są płatnikami VAT.

Składki do ZUS i ich wyliczanie

  • Posted on: 7 December 2020
  • By: addmean
rozliczenia
Source: pixabay
Jeśli mieszkamy w Polsce i chcemy mieć bezpłatne wizyty u lekarza i emeryturę na starość, to trzeba pamiętać o składkach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oczywiście można ubezpieczać się w wielu, innych firmach, ale tak naprawdę najbardziej popularnym sposobem na ubezpieczenie się jest właśnie ZUS. Wszystkie zakłady , które zatrudniają ludzi, odprowadzają składki do ZUS-u. .

W jaki sposób dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności gospodarczej?

  • Posted on: 4 November 2020
  • By: addmean
podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi zauważa, iż człowiek, na którego rachunek bankowy wpływają środki, już po rozliczeniu podatkowym, egzystuje w błogiej nieświadomości. Nie jest to dziwne, gdyż uporanie się z całą papierkową robotą związaną z prowadzeniem własnej firmy, wymaga wiele czasu oraz tyle samo woli walki, aby nie złożyć broni i przejść na tradycyjny etat. Jak więc odnaleźć się w tych wszystkich sprawach i dokumentach?

Do czego przydaje się edukacja ekonomiczna

  • Posted on: 16 September 2020
  • By: addmean
własna działalnośc gospodarcza
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Mali chłopcy roją o tym, aby zostać strażakami, policjantami bądź superbohaterami z komiksów lub baśni. Ich rodziciele zaś mają trochę bardziej rzeczywiste marzenia, na ogół zamykają się one w jednym pragnieniu - "by mojemu dziecku było lepiej". Toteż od samego początku próbujemy dzieci wyekwipować w wiedzę a także umiejętności jakie pozwolą ten plan zrealizować. Jest to aktualnie bardzo trudne, jako że świat się prędko przekształca, i to co było efektywne 5, 6 lat temu aktualnie już nie jest tak efektywne.

Jakiego rodzaju funkcjonalności musi posiadać dobry software do rozliczania rozliczeń podatkowych?

  • Posted on: 2 April 2019
  • By: addmean
Rozliczanie PIT-u online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Czas na rozliczanie PIT-ów to nieukrywana bolączka dla wielu ludzi. Aktualnie z pomocną ręką przychodzą programy do rozliczania PIT-ów, które ułatwiają przedsięwzięcie i pozwalają przyoszczędzić nie wyłącznie czasu, ale także zdenerwowania. Jeśli nie chcemy poświęcać mnóstwo czasu na wypełnianie formularza podatkowego warto wykorzystać adekwatny programu do rozliczania. Które cechy musi mieć taki aplikacja?

Pages