podatki

Rozliczenie PIT 2016/2016 - ważkie wiadomości dla ludzi pracujących za granicą

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Praca przy laptopie
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące rok za rokiem zarówno dla właścicieli firm, jak i pracowników to intensywny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla wielu osób bez ustanku jest to dokuczliwy obowiązek, który pochłania ich wiele namysłu i pracy. Jeśli zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zająć się dostępnymi udogodnieniami, dzięki którym z pewnością o wiele sprawniej przygotowujemy potrzebne deklaracje podatkowe.

Jakiego rodzaju funkcjonalności musi posiadać dobry software do rozliczania rozliczeń podatkowych?

  • Posted on: 15 October 2021
  • By: addmean
Rozliczanie PIT-u online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Czas na rozliczanie rozliczeń podatkowych to rzeczywista bolączka dla mnóstwa Polaków. Na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje do rozliczania podatków, które ułatwiają sprawę i dają możliwość oszczędzić nie tylko czasu, ale także zdenerwowania. Jeśli nie lubimy przeznaczać wiele czasu na wypełnianie formularza podatkowego warto znaleźć stosowny programu do rozliczania. Które właściwości musi posiadać tego typu aplikacja?

Składki do ZUS i ich wyliczanie

  • Posted on: 3 September 2021
  • By: addmean
rozliczenia
Source: pixabay
Jeśli chcemy mieszkać w Polsce i chcielibyśmy mieć bezpłatne wizyty u doktora i emeryturę na stare lata, to musimy mieć na uwadze składki do ZUS. Oczywiście można ubezpieczać się w różnych, innych firmach, ale w rzeczywistości najbardziej znanym sposobem na ubezpieczenie się jest właśnie ZUS. Wszystkie zakłady zatrudniające ludzi, muszą odprowadzać składki do ZUS-u. .

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma korzyściami, ale także może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT opłaca się przede wszystkim wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w produkty lub w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT sprawia, iż wydatki są dużo mniejsze. Bycie VAT-owcem ułatwia także podjęcie współpracy z innymi firmami, które też są płatnikami VAT.

W jaki sposób dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności gospodarczej?

  • Posted on: 4 November 2020
  • By: addmean
podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi zauważa, iż człowiek, na którego rachunek bankowy wpływają środki, już po rozliczeniu podatkowym, egzystuje w błogiej nieświadomości. Nie jest to dziwne, gdyż uporanie się z całą papierkową robotą związaną z prowadzeniem własnej firmy, wymaga wiele czasu oraz tyle samo woli walki, aby nie złożyć broni i przejść na tradycyjny etat. Jak więc odnaleźć się w tych wszystkich sprawach i dokumentach?

Pages